Sık Sorulan Sorular

  • ÜRÜNLERİNİZ NEDEN PAHALI?

Swissmart.com içeriğinde yalnızca Avrupa'nın en lüks ve kaliteli markalarını bir araya getirmeye çalıştık; bu birinci sebep. Yani diğer yetişkin oyuncakları satan alternatif siteler gibi Çin'den gelen, nasıl üretildiği belli olmayan kalitesiz ürünler satmıyoruz; tüm içeriğimiz EU standartlarında ve CE sertifikalı ürünlerden oluşuyor. Ama en az bunun kadar önemli diğer sebep ise, tüm ürünlerin yasal yollarla ithalinin yapılması. Bu biraz 'Alamanya'da neden Mercedes daha ucuz, Iphone'u Amerika'dan alırım' mevzusu gibi; gümrük vergileri, kdv, ötv, ilave vergiler vs.. Ticareti yapılmak üzere yasal yollarla ülkeye sokulan tüm ithal ürünlerde benzer bir fiyatlama görebilirsiniz.

  • ÜRÜNLERİNİZ ORJİNAL Mİ?
Swissmart içeriğinde bulunan tüm ürünler %100 orjinaldir; en ufak tereddütünüz olmasın. İsviçre orijinli bir firmayız, ve tüm ürünleri Avrupa'daki marka merkezlerinden yahut resmi tedarikçilerden temin ediyoruz.  Ayrıca ürünleri teslim almadan önde gönderi kolisini açıp incelemenizi de mutlaka öneriyoruz zaten. 

    

  • SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜ NE ZAMAN TESLİM EDECEKSİNİZ?

Altın kaplama bir kaç ürün haricinde, içeriğimizdeki tüm ürünler İstanbul depomuzda mevcut olduğu için siparişlerinizi aynı gün ve hatta en geç 1 saat içerisinde işleme sokabiliyoruz. Bu da demek oluyor ki, standart ücretsiz gönderilerde siparişleriniz ya aynı gün ya da hemen ertesi iş gününde, hızlı kurye ile olan gönderilerde ise 1 saat içerisinde taşıyıcı firmaya teslim ediyoruz siparişinizi. Kalite standartlarımız gereği, çok marjinal bir engel olmadığı taktirde, aksi bir durum yaşanmayacaktır.

 

  • GELİP ELDEN TESLİM ALABİLİR MİYİZ?
Bir showroom'umuz olmadığı için (+güvenlik sebebiyle) offline satış yapmıyoruz. Dolayısıyla ürünleri ofise gelip teslim almanız mümkün değil.

  

  • KİMLİĞİM GİZLİ KALACAK MI? GÜVENLİK TAAHÜTLERİNİZ NELER?
Bu konuda yazdığımız detaylı bir açıklama var, lütfen göz atın. Zannediyoruz, Türkiye'de bu hususa Swissmart kadar önem veren başka e-ticaret firması yoktur.
 
  • İADE EDEBİLİR MİYİM?

Tıpkı fiziksel mağazalarda iç çamaşırı iade edemeyeceğiniz gibi, hijyenik sebeplerle içeriğimizde satılan ürünlerin önemli bir kısmında iade kabul edemiyoruz. Anlayış göstereceğinizi umuyoruz bu konuda; zira kimse bir başkasının dokunduğu cinsel sağlık ürününü kullanmak  hatta dokunmak dahi istemez; sağlık açısından da tolere edilemeyecek, taviz veriemeyecek bir konu bu.

* Elbette ambalajı açılmadığı net olarak gösterilebilcek, yahut hijyenik güven mevzunda sıkıntı çıkartmayacak ürünler bu kısıtlamaya tabi değil; maksadımız ucuz hesaplar değil, daha doğru hizmet verebilmek.