Son yılların popüler yaşam stili konsepti BDSM 'den bahsetmek istiyoruz bugün sizlere. İtaatkarlar, dominant karakterler, acı çektirmekten haz duyan sadistler, acı çekmekten haz duyan mazoşitler, switch karakterler ve daha nicesi..

Bondage ve Discipline (bağlamak ve disiplin), Dominance ve Submission (dominantlık ve itaatkarlık), Sadism ve Masochism (sadizm ve mazoşizm) kelimelerinin baş harflerinden oluşan BDSM ; malum film 50 Shades Of Grey (Grinin 50 tonu) film ve fitabıyla son yıllarda popüleritesini iyice arttırdı.

Acı çektirmekten cinsel haz duyan sadistler, acı çekmekten cinsel haz duyan mazoşistler, yapıları gereği yöntmeyi ve üstünlük kurmayı seçen dominant karakterler, yine yapıları gereği güçsüz kalmayı, salt partnerini mutlu etmeyi, ona ait olmayı tercih eden itaatkarlar.

Cinsel duruşları, tercihleri hakkında tereddütleri olmayan onbinlerin yaşadğı BDSM , bir fantaziden çok öte, pek çok müdavimi için bir hayat tarzı olarak şekilleniyor. Aynı zamanda ucu bucağı belli olmayan bir mevzudan bahsettiğimizi de ayrıca hatırlatmak isteriz; ciddi yaralanmalar, kalıcı izler, cinsel uzuvlara çakılan çiviler, çıplak derilerinden geçen keskin kancalarla tavanlara asılan insanlar vs... Basit kelepçe göz bandı oyunlarından, bu iddialı aksiyonlara, neyi ne kadar ne şekilde ve ne sınırlarda yaşayacağınız, tamamen sizin arzu ve sınırlarınızla şekilleniyor.

Türkiye'de BDSM kulüpleri ve buluşmalarının (tanışma ve paylaşım amaçlı her ilde özel munch'lar düzenleniyor) her geçen gün popüleritesi artıyor. An itibariyle bu kulüplere bağlı binlerce insan var; ve zihinlerde oluşması muhtemel deri pantolonlu psyco marjinallerin ötesinde, gayet siz-biz kıvamında normal insanlar, önemli title ve sosyal statüler söz konusu sıklıkla.

Bu konuyu yeni yeni keşfedenler için tonla aksiyon önerebiliriz. Partnerinizle yaptığınız bir sosyal gezintide, bir restoranda uzaktan kumandalı butt-plug'larla tepkilerini takip etmekten tutun, ipler (hareket özgürlüğünü kısıtlama) ve göz bandı (boşlukta olma hissi, kontrolün elden çıkması, belirsizlik, endişe) ile duyulabilecek küçük hazlara kadar onlarca yüzlerce heyecan sizleri bekliyor.

Devam edeceğiz...